חג המולד הרומני בדרך וכמיטב המסורת בכל רחבי המדינה נפתחים שווקי חג המולד ברומניה, בהם חייבים לבקר בזמן הזה של השנה – המומחים של 'רומניה 360' עושים לכם סדר – למה לצפות ואיפה לקנות? מזל שאנחנו פה. 

 

החורף בכלל וחג המולד בפרט הם עניין גדול ברומניה, עם אהבה אמיתית לשימור המסורות העתיקות. בשנים האחרונות  מסורת חדשה מצאה לה מקום בחגיגות – שווקי חג המולד ברומניה. אם כבר מדברים על מסורות, השווקים נפתחים מדי שנה בכיכר המרכזית של כל עיר מרכזית במדינה ותוך שנים ספורות בלבד הפכו לאטרקציה המרכזית של חגיגות הכריסטמס.

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

סיביו, הכיכר המרכזית | 16/11/18 עד 3/1/19 

אומרים (ובצדק) שסיביו (Sibiu), העיר העתיקה בקרפטים, היא העיר היפה ביותר בכל רומניה. לאחר שזכתה בתואר בירת התרבות של אירופה בשנת 2007, הוחלט לעשות ניסיון ולהקים את שוק החג המולד הראשון של רומניה, בסגנון וינאי (וינה, בירת אוסטריה). ההצלחה של השוק הייתה הרבה מעל הצפוי והרשויות החליטו לפצוח במסורת הכריסטמס החדשה ולקיים את היריד מדי שנה ומשם שווקי חג המולד התחילו להתפשט אל שאר רומניה.

 

אז למה בעצם כדאי לנו לצפות כשאנחנו מבקרים בשוק של סיביו? 

באופן מתבקש, השוק אף נחשב לאחד מהשווקים היפים והטובים ביותר באירופה, והמציגים בשוק אינם בהכרח מקומיים שבאים למכור את מרכולתם, אלא זרים המגיעים מכל עבר כדי להיות חלק מהשוק. מדי שנה השוק נפתח עם קונספט חדש (כמו בית המלאכה של סנטה קלאוס) והמבקרים בשוק ימצאו את כל מה שהם רק יכולים לחשוב עליו (בהקשר של חג המולד, כמובן) – מאכלים וקינוחים מסורתיים, קישוטים לאשוח, דוכני יין מקומי, בגדים ועוד, כאשר מסביבם אורות המעטרים את הבתים והבניינים הסמוכים ומיצגים של אור המוקרנים על המבנים, הופעות חיות ובעיקר המון שמחת חג.

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

בוקרשט,  כיכר החוקה | טרם התפרסמו תאריכים  

השנה ה-7 של שוק חג המולד בבוקרשט ככל הנראה תהיה השנה הגדולה ביותר מאז נפתח. מדי שנה מספר המבקרים ביריד רק הולך ועולה בקצב מתמיד ועומד על יותר מ-200,000 מבקרים! חגיגות חג המולד בבירה הרומנית גדולות יותר מבכל מקום אחר במדינה וכמובן ששוק חג המולד הוא חלק מרכזי בסיפור.

 

מדי שנה השוק מכין לנו פעילויות יצירה ו-DIY, עם פינות משחק לילדים ובית סנטה קלאוס, חגיגה קולינרית עם מאכלים מסורתיים לצד מנות מסורתיות עם טוויסט מודרני, מופעי ריקוד, שירה ומוזיקה, הקרוסלה המפורסמת וכמובן, בית סנטה קלאוס ומתחם פעילויות ענק לילדים. ביקור חובה אם אתם בבוקרשט בתקופת הכריסטמס.

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

ברשוב, כיכר המועצה | טרם התפרסמו תאריכים 

למרגלות הר טמפה (Tampa) המפורסם ומוקף באווירת ימי-ביניים המזוהה כל-כך עם ברשוב (Brasov), מתקיים מדי שנה שוק חג מולד, המושך אליו אלפי מבקרים מקומיים ותיירים בזכות עץ חג המולד היפה ביותר בכל רומניה. גם בברשוב תוכלו ליהנות משלל מאכלים רומניים מסורתיים, שתייה ומזמורים והופעות חיות, אך ייחודו של שוק חג המולד של ברשוב הוא המיקום שלו בסמוך ל'כנסייה השחורה' המפורסמת, שם גם מתקיים קונצרט חג המולד השנתי שאסור להחמיץ.

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

 

שווקי חג המולד ברומניה | Romania360

 

כמובן שאלו רק שלושה שווקים (והטובים ביותר) וקצרה היריעה להרחיב על כולם, אבל אם אתם כבר באזור, אנחנו ממליצים לשים לב ולבקר בעוד כמה שווקי חג מולד בטימישוארה, קלוז'-נאפוקה ואורדאה.

 

שווקי חג המולד של רומניה יעטפו אתכם באווירת החג המדבקת, מוקפים במזמורים, יינות והמון אוכל טעים ומנחם.
בואו לנעול את שנת 2018 ולפתוח את השנה האזרחית החדשה עם המומחים שלנו ברומנטיות ולכל המשפחה.


שדרגו את חוויית חג המולד שלכם עם 

חבילות סקי וחורף 2019