Piatra Craiului –  טיול במבצר סלעי

ה- Piatra Craiului, הפארק הלאומי הממוקם על אחד מרכסי ההרים היפים והמרשימים ביותר ברומניה כולה, נחשב ללא ספק לאחד האתרים התיירותיים האטרקטיביים ביותר. הנופים עוצרי הנשימה, פסגות ההרים המרהיבות המשתלבות באופן מופלא במסלולי טיול יפהפיים ואטרקציות תיירותיות רבות ובעיקר הרבה שקט ושלווה העוטפים מכל כיוון את אלו המגיעים למקום.

לא בכדי אמר הגיאולוג הרומני המפורסם Marcian Bleahu  כי "סביר להניח שה-  Piatra Craiului הוא פרי יצירתם של העננים ולא צורות שקמו ונבנו מתוך האדמה". בואו להכיר את אחד ההרים המרשימים והמופלאים ביותר שרומניה יכולה להציע לכם.

האזור מכיל בתוכו למעלה מ-30 מסלולי טיול שונים. חלקם מיועד אך ורק למטפסי הרים מקצועיים, כך שטרם בחירת מסלול בהחלט כדאי לברר האם המסלול תואם את רמת הקושי אליה כיוונתם. מרבית המטיילים באיזור מתחילים את הטיול מ-  Zărneștiמרחק של כ-30 דקות נסיעה מ  Brașov.

חלק גדול למדי ממסלולי ההליכה בפארק, מתחיל ב-  Bran, Peștera Village או מ Șirnea village. חשוב לומר כי חלק מהטיולים ניתן לסיים כבר תוך יום אחד, יחד עם זאת כדאי לדעת שישנן בקתות ואזורי קמפינג רבים במקום שבהם תוכלו לשהות במהלך הלילה – עובדה שבהחלט כדאי לקחת בחשבון עבור אוהבי הטבע.

[symple_googlemap title="Piatra Craiului, Romania" location="Piatra Craiului, Braşov, România" zoom="12" height=250]

ערוץ Zărnești

כבר ברגע שתגיעו ל Zărnești תוכלו לראות את מבצר הסלע המרשים. דרך כפרית יפהפייה היוצאת משם תוביל אתכם אל מפלי Botorog, נקודת חובה לעצירה, בה מטיילים רבים עוצרים לצורך מילוי מימיותיהם במים טריים ומרעננים.

ערוץ Zărneștiului  נמצא לא הרחק משם, ואליו תוכלו להגיע בקלות על ידי הליכה במסלול המסומן בצבע כחול. הערוץ הוא למעשה קניון עצום ומרשים, 4 קילומטר אורכו. הקירות התלולים, מכוסי הצמחיה שילוו את דרככם לשם, הם בגובה של עד 20 מטרים וללא ספק שגם הדרך וכמובן שהיעד הסופי יותירו אתכם פעורי פה בכל צעד וצעד.

בקתת Curmătura

הדרך המובילה אל בקתת Curmătura, יוצאת גם היא ממפל Botorog והדרך המובילה לשם מסומנת בצבע צהוב. ההליכה יחסית אינה ארוכה ואורכת כשלוש עד ארבע שעות. הדרך אינה קשה במיוחד אך מתובלת בנופים יפהפיים וחובבי הצילום יהנו מאוד מצילום הדרך והנופים הנצפים ממנה. כשתסתיים ההליכה בשטחים המיוערים תתגלה לפניכם פתחת Zănoaga , ממנה יתגלו לפניכם שטחים רחבי ידיים ונופים אטרקטיביים של ההרים הסובבים.

הבקתה נבנתה אי שם באמצע המאה ה-15 לספירה, במקום שבו הנוף הוא בדיוק כמו שנוהגות האגדות לתאר. שני כלבי הסן ברנרד השומרים על המקום יברכו אתכם לשלום עם הגיעכם למקום שבו תוכלו לאכול ארוחה דשנה, לבלות את הלילה או אפילו להקים אוהל משלכם ולבלות לילה בחיק הטבע.

אזור הבקתה הוא מקום יציאה נוח מאוד אל הפסגות המרשימות של ה Piatra Craiului וביניהן פסגת הPiatra Mică , פסגת הTurnul  או פסגת הAscuțit  שגובהן הוא סביב ה2000 מטר.

Plaiul Foii

אם אתם נמנים על אלו שאינם "חובבי הרפתקאות" והליכה מרובה, Plaiul Foii הוא בדיוק המקום בשבילכם. אל המקום תוכלו להגיע באמצעות רכב או בעזרת רכבת, במסלול נסיעה המקביל לעמק Bârsei. באזור תוכלו בקלות למצוא מספר רב של בתי מלון ובקתות שישמחו לעמוד לשירותכם באחד המקומות הציוריים ביותר ברומניה כולה.

היערות הסובבים את המקום מלאי חיות בר וביניהן צבאים, דובים וחזירי בר. אל חשש, החיות אינן מתקרבות אל המקומות המיושבים ולבני אדם בכלל. לכל היותר, אולי תצליחו להבחין בכמה סנאים מתרוצצים.