הערים היפות ביותר ברומניה – חלק 2 כבר כאן!
אחרי טימישוארה, סיגישוארה, ברשוב, קלוז' נפוקה ובוסטני הגיע תורן של 5 עיירות מופלאות נוספות לנעול את העשירייה היפה ביותר ברומניה. אם איכשהו לא הצלחנו לשכנע אתכם בפוסט הקודם שרומניה היא אחת המדינות היפות, המרתקות והמגוונות ביותר בעולם, אתם הולכים לקחת את זה בחזרה… לא מאמינים לנו? המשיכו לקרוא.

Suceava 

המראות הצפויים לכם בעיירה הקסומה הזו, לא מותירים צל של ספק כי הייתה זו עיירה מלכותית בעבר. למעשה, במשך 200 שנה, הייתה בירתה של הנסיכות של מולדובה, כך שתוכלו לראות את הריסותיו עוצרות הדופק של מבצר סט (Set), בית המשפט הנסיכותי ואת מבצר שלה (Schela). במידה ותרצו לראות את החצי השני של הבניינים (היות והם הרוסים), אתם מוזמנים לקפוץ למוזיאון הפתוח של בוקובינה (Bukovina) – המחוז בו נמצאת Suceava – המציג בניינים מסורתיים מכל רחבי המחוז.

 

 

קונסטנצה (Constanta) 

מכנים אותה 'הריביירה הרומנית', ובצדק, אבל כבר נגיע לזה. העיר בת ה-2,500 שנה (כן-כן) נבנתה במקור על-ידי היוונים, ואף הוזכרה במיתולוגיה היוונית. מאוחר יותר עברה לידיהם של הרומאים, עת שלטו ברומניה ובשנת 1419, כאשר האימפריה הרומאית הגדולה החלה להתפורר, עברה לשליטת העות'מאנים למשך 400 שנה. אך אימפריות כדרכן בהיסטוריה נופלות, והשליטה שבה לידי הרומנים משנת 1878 ועד היום. עיר הנמל היפהפייה לחופי הים השחור, מהווה מוקד משיכה אדיר בעקבות בתי הקזינו המפוארים שלה, החופים והאדריכלות העשירה והמגוונת שנתתה בה את חותמה לאורך אלפי שנות קיומה.

 

 

יאש (Iasi) 

לרגע קל בזמן מלחמת העולם ה-1 הייתה לבירתה של רומניה, ואף כיהנה גם היא כמו Suceava כבירתה של נסיכות מולדובה. חשיבותה של יאש בתודעה הרומנית ממצבת אותה גם כבירתה התרבותית – וכשאר אחיותיה הרומניות שותפה גם היא להיסטוריה מרובת תהפוכות וקבוצות אתניות שונות, שהעניקו לה נופך ייחודי, אשר השאיר את חותמו על העיר. ביאש באופן ספציפי הייתה בעבר אוכלוסייה יהודית גדולה מאוד, אשר ברובה הושמדה בזמן מלחמת העולם ה-2 ושם תוכלו לחזות בבית הכנסת העתיק ביותר ששרד ברומניה, לצד כנסייה ארמנית אורתודוכסית וערב רב של כנסיות ומנזרים.

 

 

אורדאה (Oradea)

שוכנת לה בסמוך להונגריה, אורדאה גם היא בירה רומנית אזורית, והפעם של מחוז קריסנה (Crisana). קירבתה הרבה להונגריה השכנה, הביאה לכך שלהונגרים יד רבה בעיצובה ופיתוחה של העיר – יש לזכור כי במשך כמה מאות שנים הייתה העיר חלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית עד מלחה"ע ה-1, ובתקופה זו נבנה רובה המוחלט של העיר בסגנון הבארוק וארט נובו. בשל קירבתה לגבול ההונגרי כרבע מתושבי העיר הם הונגרים ודוברי הונגרית לכל דבר. הגעתם לאורדאה? אל תפספסו את מכוני הספא היוקרתיים שנמצאים במרחק נסיעה קצרצר מחוץ לעיר.

 

 

סיביו (Sibiu) 

ממוקמת כמעט בדיוק במרכזה של רומניה, במחוז טרנסילבניה, אין עיר אידילית יותר מסיביו – עם מיקס אתני היסטורי של גרמנים, הונגרים ורומנים, היא יושבה על ידי גרמנים כבר בשנת 1191! למרות שמלחמת העולם ה-2 הכחידה כמעט לחלוטין את אופיה המעורב של העיר, עדיין ניתן למצוא קומץ גרמני באזור. ביקור בסיביו כמעט ודורש מכם לקחת אוטובוס או רכב אל המוזיאון האתנוגרפי ולצאת לשוטט בין רחובותיה נוטפי ההיסטוריה, התרבות והעושר.

 

 

עם המומחים לרומניה מאחוריכם, תמיד תמצאו מה לעשות בזמן חופשה עם ילדים ברומניה.
את האטרקציות שריכזנו עבורכם כאן למעלה אתם יכולים להכניס תחת הקטגוריה "אל תחמיצו"!
צרו קשר ואנחנו נרכיב עבורכם את החופשה המשפחתית המושלמת

רומניה 360 – המומחים לרומניה, מבית גוליבר