אם נתחיל לעבור על כל האטרקציות שמחכות לכם ברומניה, זאת תהיה כתבה ארוכה במיוחד. על רוב האטרקציות, כמו ארמון הפרלמנט ושער הניצחון בבוקרשט, טירת דרקולה (טירת בראן), המעיינות החמים הרבים ואפילו הדלתא של הדנובה. רומניה כל כך עשירה בתרבות, היסטוריה וטבע שתמיד טוב שמומחים יודעים לכוון אתכם אל המקומות שלא הייתם שומעים עליהם, אבל בהחלט תשמחו לגלות אותם. בואו ותכירו את האטרקציות שלא הכרתם ברומניה.

 

 

מפלי ביגאר (Bigar Waterfall)

אומרים שהם המפלים היפים ביותר בעולם. אנחנו לא מתווכחים.
חבויים בשמורה הטבעית Cheile Nerei, המפלים המדהימים של ביגאר מתחילים את זרימתם מראש מצוק מכוסה טחב
המעיין הנובע ממנו יוצאים המים מקורו במערה מעל המפלים הנשפכים אל נהר המיניר, והופכים את מפל ביגאר לאטרקציה שאסור להחמיץ – הדרך אל המפל קלה מאוד, דרך כביש 57 בין הכפרים Oravita ו-Bozovici. *אסור להחמיץ*

 

מנהרת האהבה (Tunnel of Love)

אי-שם במערב רומניה, לא רחוק מטימישוארה (Timosoara) מסילת רכבת נטושה הפכה לסוד הכי גלוי של המקומיים בכלל וזוגות לקראת חתונה בפרט. הטבע תבע מחדש את השטח שסובב את המסילות ויצר מעליהן מנהרה בוטנית ייחודית המתמזגת עם היער הסמוך. חלק מהבילד-אפ הוא הדרך והמסע אל המנהרה והצורך לגלות אותה, ואז לגלות שהיא הייתה ממש מתחת לאף שלנו כל הזמן הזה. עלו על DN68 לכיוון מזרח וחפשו צומת מסילות רכבת ורדו אל דרך העפר הסמוכה ועקבו אחר פסי הרכבת.

האטרקציות שלא הכרתם ברומניה | Romania 360

 

פסל פרומיתיאוס שומר על סכר וידרארו (Vidraru Dam)

הוא נראה כמו רובוטריק ענק מחזיק בשני ברקים – הפסל של הטיטאן היווני, עומד בראשו של סכר וידרארו האימתני (מיליון מטרים מעוקבים של בטון!). הסכר שנבנה בשנת 1966, סביב אגם וידרארו, והביא את הבשורה של ייצור חשמל באמצעות האנרגיה של המים. הסכר נבנה בבטיחות ובחכמה- למקרה שהסכר ייסדק או ייפגע (מטיל, למשל) הונחו מטענים של דינמיט בצורה אסטרטגיה מסביב לסכר, כך שהם יתפוצצו ברגע שזה יקרה וימנעו את הצפת הכפרים והערים שמסביב.

 

 


 

דברו עם המומחים שלנו –
יש הרבה מה לראות!
***
077-7350055