הסתיו כבר נחת ברומניה, עם מזג אוויר הפכפך ונפלא, הנופים משנים פניהם – טבעי ואורבני גם יחד – וכשגלי החום הכבדים של יולי-אוגוסט-ספטמבר כבר מאחורינו, אנחנו יכולים לגלות את רומניה מחדש ובראש שקט… עם חופשת החגים שמפנה לנו את הזמן, אנחנו שמחים להכריז על עונת החגים והסתיו של רומניה!

 

הקרפטים מעולם לא נראו יפים יותר, מאשר בסתיו. העצים נצבעים בגוונים יפהפיים של צהוב-חום-אדום, והופכים את קו הנוף העתיק למעין קפסולת זמן בה ניצבות טירות וארמונות, סוסים קשורים לעגלות, כפרים קטנים לצדי הדרך ובמעלה ההרים ושווקים מקומיים, המייצרים במיוחד לקראת העונה הקרה ריבות תוצרת בית, שחייבים לקנות.

 

Romania 2016 from Razvan Sera on Vimeo.

 


רגע לפני עונת הסקי שלפנינו, חובבי הטבע והאקסטרים שבכם יהנו ממסלולי שטח – הליכה ונסיעה – ואוויר פסגות אל העמקים המופלאים בהן נחבאות עיירות קטנות, ציוריות עוד מימי הביניים, בהם תוכלו לבקר, וליהנות מהאטרקציות הרבות שיש להן להציע.

 

כמו טירת בראן, בברשוב (Brasov), הלוא היא 'טירת דרקולה' המפורסמת, בה תוכלו לעשות סיור מקפיא עצמות בין מסדרונותיו וחדריו האפלוליים של הרוזן הידוע לשמצה.

 

עונת החגים והסתיו של רומניה | Romania 360

 

או אולי סיור ססגוני במיוחד בין רחובותיה מרוצפי האבן ובתיה הצבועים של סיגישוארה (Sighisoara) – עיירת ימי הביניים שנשתמרה בצורה הטובה ביותר ברומניה בפרט ובמזרח אירופה בכלל!

 

עונת החגים והסתיו של רומניה | Romania 360

 

טיול ג'יפים מקיף בקרפטים – או סובב קרפטים – הוא ככל הנראה ההחלטה הטובה ביותר שתעשו לפני החופשה שלכם. עם ימי מסלול מובנים כבר מראש, מדריכים מקצועיים ואקסטרים שטח לצד סיור בין האטרקציות השונות בדרך.

אטרקציה שכזו, היא ללא ספק טירת פלש (Peles), בסינייה (Sinaia), שהייתה לבית הקיץ של משפחת המלוכה הרומנית האחרונה. יש אומרים, שמדובר בטירה היפה ביותר בכל אירופה.

 

עונת החגים והסתיו של רומניה | Romania 360

לנופשים העירוניים יותר, אם עדיין לא גיליתם את בוקרשט, עיר הבירה של רומניה, מצפה הפתעה גדולה – כאשר בשנים האחרונות הפכה עצמה הבירה המנומנמת לעיר תיירות ובילויים ללא הפסקה – בה האטרקציות הרבות לצד המחירים הזולים, מספקים שעות ארוכות של חופשה בתמורה גבוהה – מהמסעדות ובתי הקפה, למועדונים המפורסמים ובתי הקזינו המפוארים, ועד לחנויות הפזורות ברחבי העיר!

 

Bucharest Rising from Mihai Doarna on Vimeo.

 

מילה מהמומחים, נצלו את חופשת החגים! :)