אנו מזמינים אתכם להכיר את אחד מהפלאים הארכיטקטוניים המהפכניים ביותר ברומניה. מכרה המלח ב Turda אשר נפתח לקהל הרחב בשנת 2010 ונחשב לאתר עליה לרגל.  מדובר במבנה היסטורי מדהים ביופיו, שממוקם  כ-5 ק"מ ממרכזה של העיר Turda שבמחוז Cluj.

כמה מילים על ההיסטוריה של המבנה

במהלך מלחמת העולם השניה המקום שימש כמקלט עבור אזרחי העיר. בשנת 2008 החל תהליך שיקום במקום, במהלכו הושקעו מעל 6 מיליון יורו עד פתיחת השערים עבור הקהל הרחב כשנתיים לאחר מכן. פריט טריוויה מעניין: על אף ההיסטוריה המעניינת והעשירה של המקום, באופן מפתיע למדי, סקרים שונים שבוצעו בקרב תושבי רומניה הראו למעשה כי מעל 70% מתושבי רומניה כלל אינם מכירים את Saline Turda וזאת למרות שהמקום הומה תיירים המגיעים מחוץ למדינה, מידי יום ביומו.

ביקור ב Salina Turda

כל תייר רוצה תמיד להגיע למקומות הייחודיים בכל עיר, אותם מקומות פחות פופולאריים ומוכרים.  אז במקרה שלכם, ה Salina Turda יכול להיות אטרקציה נהדרת לכל אחד שמעוניין בטעימה ממקום שעדיין מרבית הציבור לא נחשף או שמע עליו.

מרגע שנכנסתם בשערי המקום תרגישו כאילו אתם בעיצומו של מסע בזמן אל מקום מופלא אי שם בעתיד. הכניסה אל מכרות המלח הפתוחים הינה דרך גלריית פרנץ יוסף.

המכרות הקרויים על שמם של רודולף ותרזיה חודשו באופן יוצא מן הכלל ואם תרצו להגיע אל עומקי המכרות, תוכלו לעשות זאת בקלות,  בעזרתה של מעלית מיוחדת  שתיקח אתכם אל יעדכם. המכרה מואר באופן קבוע ותוכלו למצוא בו מגרש כדורגל, מיני גולף, מגרש כדורת ושולחנות 'פול'.

צורתו של מכרה תרזיה היא כשל פעמון אשר במרכזו תוכלו לראות מעין אי המוקף על ידי מים. עבור תשלום נוסף תוכלו אף  לשכור סירה ולהפוך את הטיול ב Turda Saline  לחוויה מיוחדת אף יותר.

 קבלו מאיתנו המלצה חמה: בקרו ב Salina Turda ואל תוותרו בשום אופן על החוויה הייחודית שמציע המקום. הזמן שתבלו שם הינו אטרקציה תיירותית מיוחדת ומופלאה וניתן בהחלט להגדיר אותה כמסע נפלא וקסום שלא תוכלו לחוות בשום מקום אחר בעולם.

[symple_googlemap title="Salina Turda" location="Salina Turda-Durgău" zoom="10" height=350]