מוקניצה (Mocanita) היא רכבת הקיטור האחרונה הפעילה בכל אירופה. השם שלה הוא שם כולל לרכבות קטנות, ומורכב מהמילה "רועה" בלשון זכר והפכו אותו ללשון נקבה, ע"מ להדגיש את גודלן הקטן. המוקניצה עליה באנו לכתוב לכם, היא האחרונה מסוגה.

מוקניצה אמנם כבר בת 79 אבל עדיין עושה צ'יק-צ'יק-צ'ק על הפסים על אותה מסילה צרה עליה יצאה לנסיעת הבכורה שלה, המתחילה ב-Viseu De Sus (תעתיק: ווישאו דה סוס) ועוצרת בתחנה האחרונה שלה, היא פאינה.

מוקניצה התחילה בכלל כרכבת משא לחוטבי עצים, אך עם השנים הלך ונעלם הצורך ברכבות כאלו, ובשנת 2004 מתוך רצון לשמר ולעורר את התיירות ברומניה, הוסבה הרכבת לאטרקציה תיירותית המחזירה את הנוסעים אחורה בזמן, אל ימים יפים ופשוטים יותר. זהו היופי ברומניה – ברגע אחד ניתן לעבור מתיירות במאה ה-21 לתיירות בתחילת המאה ה-20 ולהמשיך משם לסיבוב בערים מהמאות ה-16 וה-17. מהאורבני לכפרי, מהשטח לכביש ומהפארקים אל היערות.

Mocanita touristic train - The last forestry steam working train

מוקניצה תיקח אתכם בין הרים, גבעות ונהר ה-ווישאו במהירות של כ-25 קמ"ש, בין ענני הקיטור תוכלו ליהנות מהנופים המרשימים, שנדמה כי הקדמה זרה להם. במהלך הנסיעה תעצרו ליד הנהר ותראו את הקטר ממלא מים עבור הקיטור ובולי עצים עבור המשך הנסיעה. כבר בתחנה הבאה – הפסקת אוכל. אתם כמובן, יכולים להביא עמכם אוכל, או ליהנות מהברביקיו של הצוות ולרכוש ממנו את ארוחת הצהריים שלכם.

צפו בנסיעת הרכבת:


לאחר הפסקת הצהריים, האורכת כ-60 דקות מלאות שקט וטבע רומני אותנטי, הרכבת יוצאת שוב אל הדרך ותחזיר אתכם אל תחנת המוצא. בין אם אתם זוג המחפש בריחה מהמקומות המתוירים ביותר ובין אם אתם משפחה המחפשת פעילות יוצאת דופן וייחודית עם הילדים, קבלו המלצה מהמומחים ועלו על מוקניצה.

Mocanita touristic train - The last forestry steam working train

להזמנות לחצו כאן >>