בכפר הציורי בראן, השוכן למרגלות רכס PIATRA CRAIULUI ואחד האזורים המתוירים ברומניה, שוכנת טירתו של הרוזן המיתולוגי, ואבי כל הערפדים – דרקולה. כולנו כבר שמענו / ראינו / קראנו על אותו ערפד-מכשף בן אצילים מטרנסילבניה, השוכן בטירה אפלה בקרפטים, ליד מעבר בורגו.

בלב הכפר נמצאת על מרומי צוק אימתני טירת בראן, שם נרקמה האגדה על הרוזן דרקולה, הלוא הוא הנסיך ולד המשפד, אשר זכה ברומניה לכינוי המפוקפק "דרקוליה", אשר משמעותו נעה מ"שטן" ל-"שד" ול-"דרקון" (אביו של ולד היה חבר ב"מסדר הדרקון", הבא להגן על הנצרות באירופה מאיומים חיצוניים).

הטירה נבנתה על ידי האבירי הטבטונים בראשית מאה ה-13 והפכה במרוצת הזמן לנקודה מעבר חשובה בין וולכיה לטרנסילבניה. במשך מאות שנים, הייתה הטירה בבעלותם של תושבי ברשוב, והם נהנו מהכספים, שנאספו ממיסוי סחורות בגבול. בשנת 1921 הם תרמו את הטירה למלכת רומניה, מרייה, ששינתה את ייעוד הטירה והפכה אותה לארמון המלכותי.

האזור הררי ומיוער, האוויר הצח, המקומיים העוסקים בגבנות וחקלאות הם מרכיבים שהופכים את הביקור לבלתי נשכח. ביקור בבראן חייב לכלול ביקור בדוכני שוק האיכרים המפורסם, הנמצא למרגלות הטירה.

Bran Castle, Photo by Jaysmark
Photo by jeaneeem