טימישוארה (Timişoara) היא העיר הרביעית בגודלה ברומניה והבירה בפועל של אזור באנאט, הנמצא בחלקו המערבי של המדינה. העיר, אשר ממנה התחילה המהפכה הגדולה נגד משטר צ'אוצ'סקו בשנת 1989, עשירה במבנים ארכיטקטוניים יפהפיים, גנים מפוארים וכמובן, נהר הבגה החוצה אותה במרכזה. אז מה בעצם מזמנת לכם טימישוארה? המשיכו לקרוא…

לפני הכל, חשוב מאוד לדעת, כי במרחק של רק קילומטרים בודדים מחוץ לעיר נמצא נמל התעופה הבינלאומי של רומניה – "טימישוארה טראיאן וויה" – אליו מגיעות טיסות פנימיות על בסיס יומי מבוקרשט, סיביו ואפילו מקלוז'! כלומר, החופשה שלכם ברומניה יכולה להתחיל בבוקרשט ומשם להמשיך בטימישוארה בקלות ובנוחות מירבית. שם העיר, שבמחוז טימיש וכך קיבלה את שמה, משמעותו "המצודה של טימיש".

אז מה יש לעשות בעיר? אטרקציות למכביר! 

כיכר הניצחון (Piata Victorie) – הכיכר המרכזית של העיר, היא אחת האטרקציות המרתקות של העיר – מוקפת בניינים בסגנון הבארוק, את הפוקוס המרכזי ללא ספק מקבלת הקתדרלה האורתודוקסית של טימישוארה שבחלקה הדרומי של הכיכר. גג הקתדרלה מרוצף בפסיפס של אריחים בצבעים של ירוק ואדום ובקדמתה אנדרטה לזכר הנופלים במהלך המהפכה בשנת 89'.

מוזיאון המהפכה של שנת 1989 (Muzeul Revolutiei) – מציג עדויות ומכתבים, מדים וכלי מיליציה וכמובן קטעי ארכיון מהטלוויזיה, הרדיו והעיתונים של התקופה לצד סרטון הסוקר את עלייתם ונפילתם של ניקולאי ואלנה צ'אוצ'סקו.

כיכר האחדות (Piata Unirii) – כיכר ציורית מוקפת בניינים בצבעי פסטל והמרכז המסחרי המקורי של העיר במאה ה-18, הכיכר היפהפייה הזו ממוקמת בין שתי קתדרלות מרשימות במיוחד, הקתדרלה הרומית-קתולית והכנסייה הסרבית.

הכנסייה הסרבית – צבועה בירוק מנטה ולבן נבנתה בין השנים 1745 עד 1748 ומעוטרת במיוחד. ניתן לבקר בה כל יום מ-7 בבוקר ועד 6 בערב.

הקתדרלה הרומית-קתולית – נבנתה בין השנים 1736 עד 1754 בסגנון ונציאני-בארוק, יותר מזכירה ארמון מכנסייה וכיום משמשת בית למוזיאון לאומנויות של אומנים איטלקיים, גרמניים ופלמים.

כיכר החרות (Piata Libertatii) – אחד המקומות היפים ביותר בעיר, עם מעוז מרשים מעוטר 7 כוכבים ושער גבוהים.

שעון הפרחים – ממש ליד מלון Intercontinental בעיר, אנחנו ממליצים לכם לבקר בפארק קסום, שנדמה כאילו יצא מעליזה בארץ הפלאות, ותגלו את "שעון הפרחים" – שעון גדול עשוי מפרחים ומספריים בתור מחוגים!

שעון הפרחים בטימישוארה

אבל שלא תחשבו לרגע שזה כל מה שיש לעיר המדהימה הזו להציע! כשזה מגיע לחיי לילה ובילויים הרומנים שומרים על המסורת בכל עיר מרכזית וטימישוארה אינה שונה בהיבט הזה מבוקרשט. אז במקום להכביר במילים, אנו מציעים לכם פשוט לצפות בסרטון הזה, אנחנו מאמינים שכבר תבינו לבד למה אנחנו מתכוונים… 

 

לפרטים נוספים אל תתביישו לשאול את המומחים שלנו: 077-7350055