הפעם, נסענו לחשוף כמה מהסודות השמורים של רומניה!

אחרי שכבר חרשנו את בוקרשט והכרנו מקרוב את ברשוב, חזרנו לגלות את המקומות המסתוריים ואת האטרקציות שהמקומיים נוהגים לבקר בהם… בואו איתנו!

ORADEA Always Surprising from KOOLT on Vimeo.

 

 

בחרנו להתחיל את הטיול בצפון מערב רומניה בסמוך לגבול הרומני הונגרי, שם הגענו לעיר אורדאה (Oradea), בה מתגוררים כ-200 אלף תושבים; משהו בעיר הזאת שכל כך רחוקה מהבירה (מעל 300 ש"מ מבוקרשט) ומשאר האזורים המתוירים יותר, סקרן אותנו.

האטרקציות הסודיות של רומניה | רומניה 360

 

טיול ברחובות העיר בין מבנים מתקופת הקומוניזם, לצד ארכיטקטורה מתקופת הבארוק, השאיר את הסקרנות שלנו לגלות עוד ולטעום מטעמה הייחודי של אורדאה – אל תחמיצו ביקור בכנסיית הירח, שמה המסתורי ניתן לה בגלל ספרה של שעון נצחי המורה את שלל מולדי הירח.

האטרקציות הסודיות של רומניה | רומניה 360

 

כמו בערים רבות ברומניה, חפשו את המבצר, ממנו ניתן להשקיף על כל העיר, מבצר אורדאה, ואל תחמיצו ביקור בארמון הנשר השחור וביקור בארמון הבישוף.

האטרקציות הסודיות של רומניה | רומניה 360

 

 

ביום השני לטיול פינקנו את עצמנו בבית המרפא הסמוך לעיר, מרכז באיה פליקס – מרכז מרפא בו תמצאו מעיינות מינרליים וטיפולי ספא, לצד חנויות, אולם קונצרטים ועוד.. ניתן לנפוש בבתי המלון במקום ולהזמין חבילות נופש ייחודיות!

 

לא נמהר לעזוב את טרנסילבניה לפני שנבקר בסיביו (Sibiu) והופכת בשנים האחרונות לאחד היעדים המבוקשים ביותר לטיולי משפחות ברומניה בכלל, ובקרפטים בפרט; העיר מאכלסת כ-150 אלף תושבים, ונבחרה בשנת 2007 לבירת התרבות האירופאית, מה שנתן לה את הקפיצה בתיירות.

Sibiu from Andy Schlachtenhaufen on Vimeo.

 

בסיביו נמצא אחד מהמוזיאונים החשובים של רומניה – המוזיאון הלאומי ברוקנטל, המוזיאון למעשה, מכיל בתוכו שישה מוזיאונים שונים, המצויים בנקודות שונות ברחבי העיר.

האטרקציות הסודיות של רומניה | רומניה 360

 

חובבי ספורט ואקשן, ישמחו לגלות, כי סיביו מארחת מדי שנה את מרוץ הראלי – אנדורו לאופנועי שטח – האירוע מתקיים במשך ארבעה ימים בחוצות העיר.

 

אך כשאנחנו מדברים על מסתרי רומניה, זה תמיד יבוא בנשימה אחת, עם חבל טרנסילבניה ואגדות הערפדים. במעמקי היער הטרנסיבלנו, ממוקמת לה העיירה המסתורית בראן (Bran), עיירה אשר ידועה בעיקר בזכות הטירה המפורסמת של הרוזן דרקולה' המהווה מוקד לתיירים רבים.

האטרקציות הסודיות של רומניה | רומניה 360

 

בטירת בראן ניתן לקבל סיור מודרך, ולטייל באופן עצמאי במבואות הטירה ובמעברים הסודיים המצויים בה. בעת הביקור בבראן מומלץ להיכנס לסופרמרקט המקומי ולהצטייד בכל טוב – חוויה כפרית אותנטית שתשאיר לכם טעם של עוד!

—–

זו רק טעימה קטנה מהאטרקציות הסודיות של רומניה.
כדאי שתצאו לדרך, כי יש הרבה מה לראות!
***
077-7350055