קלוז' נפוקה הלוא היא "עיר האוצרות". עם היסטוריה מרשימה מאחוריה, קלוז' נפוקה, הלוא היא בירתו של מחוז טרנסילבניה, הייתה ידועה בעיקר בעושרה המופלג ותושביה הידידותיים. מקור שמה נזכר לראשונה כבר במאה ה-12, ופירושו מלטינית "המצודה של העיר".

מחפשים אטרקציות בטרנסילבניה? הגעתם למקום הנכון! לפני הכל, אנחנו די בטוחים שלא ידעתם את זה, אך החל משנת 1991 קלוז' נפוקה ובאר שבע הוכרזו כערים תאומות! כן-כן, קראתם נכון. מיום הקמתה של קלוז', היא שימשה כמרכז מסחרי-כלכלי-אקדמי. חברות ועסקים רבים תקעו שם יתד וכמובן, שדה התעופה הבינלאומי.

אך במקום להפוך את זה לשיעור היסטוריה, רצינו שתדעו כל מה שצריך וכדאי לעשות ב"עיר האוצרות"…

מבצר החייטים

המבנה האחרון העומד מהמאה ה-15 בעיר. האחוזה/מבצר/מגדל החייט הנו חלק מחומות ההגנה אשר הקיפו את העיר בזמנו. כל אחד מהמגדלים הללו נבנו במימון מקצוע אחר (כמו חייטים וסנדרלים) ונקראו על שמו. באחוזה תוכלו לעבור בין שלוש קומות שונות, כאשר האחת מציגה תערוכות מתחלפות, השנייה דגלים ארוגים של בעלי המקצוע השונים ובשלישית חליפות אבירים מקוריות. בכניסה תוכלו לראות את פסלו של המצביא והגיבור הלאומי באבא נובק (נובק הזקן), אשר נלחם במשטר העות'מאני. למה זקן? מספרים כי כאשר היה רק נער, נעצר והוכה נמרצות ע"י חיילים טורקיים, אשר שברו לו את השיניים ומכאן קיבל את הכינוי.

כנסיית מיכאל הקדוש

מתנשאת לגובה של כ-80 מטרים, הקתדרלה הקתולית הנה אחד מסמליה הבולטים של קלוז'.הכנסייה בנויה בסגנון גותי קלאסי וקרויה על שמו של המלאך מיכאל. בחזית מוצב בגאון פסלו של מת'יו קוראבין, אחד מהשליטים הגדולים בהיסטוריה של רומניה, רכוב על סוסו. מיקומה האסטרטגי של הכנסייה הנו בכיכר העיר, כך שגם אם תרצו, לא תוכלו לפספס אותה.

Saint Michael's gothic church and King Mathias

הגן הבוטני

משתרע על 14 דונמים, 10,000 זני הפרחים והצמחים מחולקים לגנים מיוחדים לפי ארץ מוצאם, גם ברמה העיצובית. את הגן פתח וחנך פרופסור אלקסנדרו בורזה, בשנת 1920, עם נחלים, גשרים, מדרגות ותצפית מרהיבה על כל העיר, מוזיאון בוטני מרהיב וחממות מיוחדות השומרות על הטמפרטורה המתאימה לזנים האקזוטיים – מפרח המשנה את הצבע שלו ועד לוטוס אמזונס השוקל כ-20 ק"ג! [ביקור חובה]

מרכז הקניות – Iulius Mall 

אחד ממרכזי הקניות הגדולים וה-ז-ו-ל-י-ם בעיר (במיוחד עם סיילים של סוף עונה)! המקום עצום, עם כל חנות אפשרית שתוכלו להעלות על הדעת, מסעדות, חנייה בשפע (אם החלטתם לשכור רכב) ומזרקה גדולה הפועלת מדי שעה עגולה בליווי אורות ומוזיקה. שופינג זה כאן!

קבלו טעימה קטנה מהמקום…

אלו היעדים המומלצים שלנו, אך אין זה אומר שלקלוז' אין עוד שלל אטרקציות להציע.

להלן רשימה של נקודות חובה נוספות

– בית האופרה
– בית הכנסת הגדול
– מוזיאון הרוקחות (ממוקם בסמוך לבית המרקחת הראשון בעיר)
– המזרקה הצבעונית (עדיף לבקר בערב)
– פארק סימיון ברנצויו
– מוזיאון ההיסטוריה של טרנסילבניה
– נהר מורש

כאמור, לא חסר מה לעשות בקלוז'. כל מה שאתם צריכים זה מומחים שייקחו אתכם לשם. 
אז אם אתם מחפשים אטרקציות חדשות, אתם יודעים אל מי לפנות ולאן ללכת!

< לפרטים נוספים לחצו כאן >