אוראדיה (Oradea). בשקט-בשקט, מבלי שתשימו לב, הפכה בירתו של מחוז ביהור, שבצפון-מזרח רומניה, למוקד משיכה תיירותי וליעד חובה בביקורכם במדינה. הארכיטקטורה הבארוקית המרהיבה הפכה לסימן ההיכר של העיר והשפעתה על האווירה ברחובות יוצאת מן הכלל.

אוראדיה: היעד הבא של רומניה

כ-7 קילומטרים בלבד מפרידים בינה לבין הגבול עם הונגריה, ולכן שמה של אוראדיה מגיע בכלל מהונגרית, ומשמעותו מצודה או עיירה, והיא אוזכרה לראשונה בהיסטוריה בשנת 1113! כן, היא העתיקה מאוד, ועד היום ניתן לחזות בחורבותיה של מצודת אוראדיה.

סגנון הבנייה הבארוקי, שיווה לעיר מעין אלגנטיות מרעננת שהופכת אותה לנקודת הפתיחה האידאלית לטיול ברומניה. כמו כל בירה אירופאית, ישנן לא מעט אטרקציות שאסור להחמיץ…

ORADEA Always Surprising from KOOLT Communications on Vimeo.

ארמון הבישוף – בנייתו של המבנה דמוי האחוזה המרהיב הזה, הושלמה בשנת 1770, וכיום משמש כמוזיאון הרשמי של מחוז קריסאנה. מעבר ליופיו החיצוני, תוכלו לעבור בין 100 חדריו ולהביט דרך 365 חלונותיו.

ארמון הנשר השחור – ממוקם בכיכר אונירי, ומתהדר בתקרת זכוכית, הושלמה בנייתו בשנת 1909. אך אל תתנו למראה שלו להטעות אתכם! בין שני המגדלים שבצידיו, עובר מרכז קניות מופלא, עם בית מלון בוטיק, מסעדות, בתי קפה ועוד… מומלץ! 

כנסיית הירח – את שמה המסתורי קיבלה הכנסייה, שבנייתה הושלמה בשנת 1790, בגלל ספרה של שעון נצחי (prepetual), אשר חציו האחד שחור וחציו השני זהוב, המראה בעזרת תנועתו את שלל מולדי הירח. אל תפספסו.

ישנן עוד אטרקציות רבות לראות כמו הקתדרלה הרומאית, מבצר אוראדיה, שורת הבתים של אדורג'אן, בית העירייה ועוד.

 

כאמור, לא חסר מה לעשות באוראדיה. כל מה שאתם צריכים זה מומחים שייקחו אתכם לשם. 
אז אם אתם מחפשים אטרקציות חדשות, אתם יודעים אל מי לפנות ולאן ללכת!

< לפרטים נוספים לחצו כאן >