הערים היפות ביותר ברומניה – אתם תגידו, שאנחנו משוחדים, או שיש לנו אינטרס – ואתם צודקים! אבל זה לא משנה את העובדות בשטח, והן שרומניה היא אחת המדינות היפות, המרתקות והמגוונות ביותר בעולם. שמעתם נכון, כן – כל אחד, בכל גיל ולכל מטרה יימצא מה לעשות כאן, מנופים וטיולי שטח ועד טיולי אוכל והיסטוריה. בחלק הזה נסקור חמש מתוך עשר העיירות היפות ביותר ברומניה, ונראה אתכם סותרים אותנו…

 

טימישוארה (Timisoara)

הבירה ההיסטורית של מחוז בנאט (Banat), עומדת על תילה מזה כ-800 שנה, ולאורך התקופה הזו הספיקה להיות חלק מהממלכה ההונגרית, האימפריה העות'מאנית ואפילו חלק מאוסטריה-הונגריה, עד שלבסוף מצאה את ביתה הקבוע ברומניה. העושר ההיסטורי הוליד עמו גם עושר תרבותי גדול, המשתקף רבות בארכיטקטורה המרהיבה, על שלל השפעותיה. ולכן, טיול רגלי בין רחובותיה וסימטאותיה של טימישוארה מרגיש כמו מסע בזמן.

 

 

ברשוב (Brasov) 

רובכם וודאי תגיעו לברשוב, מבלי לזכור בכלל שהייתם שם. למה? אתם תזכרו את טירת בראן, הלוא היא טירת דרקולה המפורסמת. אך ברשוב לא נגמרת שם, כלל וככל – העיר הטרנסילבנית העתיקה הזו מיושבת (קלטו את זה!) כבר מהתקופה הניאוליתית, שנחשבת לפרק הזמן האחרון של תקופת האבן! אך היו אלה הגרמנים שבנו אותה לצורתה הנוכחית. יעדי חובה נוספים הם ארמון פלש (Peles Castle) שהיה משכן הקיץ של משפחת המלוכה, במרחק נסיעה קצרצר מהעיר.

 

טירת דרקולה

 

סיגישוארה (Sighisoara)

עיירת הולדתו של ולאד המשפד, המוכר יותר בשם הבמה שלו – "הרוזן דרקולה", או לפחות נטען ששימש השראה לסיפוריו של בראם סטוקר, שכתב את דרקולה. סיור בעיר יכול להביא אתכם ממש עד לחדר בו נטען כי ולאד המשפד נולד! חוץ מזה, סיגישוארה נכנסה לרשימת אתרי המורשת העולמיים של UNESCO, בשל מרכז העיר מימי הביניים, אשר נשמר בצורה יוצאת דופן, והחומות המקיפות את העיר שעודן עומדות איתן גם לאחר כל השנים שחלפו. העיר הססגונית פשוט דורשת מכם לצאת לטיול רגלי בין רחובותיה הקסומים, ומצליחה להשכיח מכם לגמרי, שבדיוק שם נולד אחד המצביאים האכזריים ביותר בהיסטוריה.

 

 

קלוז' נאפוקה (Cluj Napoca)

או קלוז' בקיצור, נבנתה על ידי הרומאים בשנת 100 לספירה, אך ננטשה ונותרה ריקה מאדם במאה ה-3 ולא אוכלסה מחדש עד אשר כבשה הונגריה את טרנסילבניה באלף הקודם. כיום, אוכלוסייתה מונה כ-300,000 תושבים, אך משהו בה עדיין מצליח לשמר את הקסם וההרגשה של העיירה העתיקה הקטנה. אטרקציה שאסור לכם להחמיץ היא סלינה טורדה, שבפאתי העיר – מכרה מלח ישן שהוסב להכלאה בין מוזיאון ופארק שעשועים (עם גלגל ענק והכול) עם אגם יפהפה מתחת לאדמה!

 

 

בוסטני (Busteni)

חבויה לה בתוך עמק הפראחובה ומוקפת בהרי הבוצ'גי, בוסטני היא העיירה האידאלית לחובבי נופים וטיולי טבע בחודשי הקיץ וחופשות סקי קסומות א-לה האלפים בחודשי החורף המושלגים. שמה ברומנית מיתרגם ל"בולי עץ", שם תמוה בהתחלה, אך ברגע הראשון שדורכים בבוסטני מבינים שפשוט אין שם אחר לתת לה. לפריקים של טבע!

 

 

עם המומחים לרומניה מאחוריכם, תמיד תמצאו מה לעשות בזמן חופשה עם ילדים ברומניה.
את האטרקציות שריכזנו עבורכם כאן למעלה אתם יכולים להכניס תחת הקטגוריה "אל תחמיצו"!
צרו קשר ואנחנו נרכיב עבורכם את החופשה המשפחתית המושלמת

רומניה 360 – המומחים לרומניה, מבית גוליבר