קצת קולטורה רומנית. המוזיאונים של בוקרשט טומנים בחובם את העצמה של עיר אירופאית מרשימה, ניכרת בהיסטוריה עשירה ועתיקת יומין. חלק מהקסם של בוקרשט, מקבל ביטוי עוטף במיוחד דרך תרבות ענפה של מוזיאונים מרתקים, גלריות יפהפיות ושילוב ייחודי של בנייה חדשה לצד מבנים עתיקים ודרמטיים. אם אתם מתכננים טיול תרבותי במיוחד וגם אם אתם רק רוצים לתבל את הביקור של בבוקרשט עם קצת תרבות, ריכזנו עבורכם את המקומות שאסור לכם לפספס…

עכבר הכפר. מוזיאון "הכפר" הייחודי, הנו מוזיאון תחת כיפת השמיים ועל שפת אגם, הלוקח אתכם לסיור מרתק ומופלא בין שלבי התפתחות הארכיטקטורה הכפרית ברומניה, ומעניק לכם הצצה אל תוך השלווה שבחיי הכפר.

רק על התווים. מוזיאון "ג'ורג'יה אונסקו" מוקדש כולו ליצירתו ולחייו של המוזיקאי הרומני המפורסם, בעל אותו השם. ממוקם בתוך ארמון קטן ומשובב נפש תגלו כתבי יד, ספרי תווים וריהוט מקורי שמור לגמרי. אל תתפלאו אם תמצאו עצמכם מלחינים סימפוניה בראש לאחר הביקור.

הארטיסט. "מוזיאון האמנות הלאומי" הוא אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר ברומניה, מציג למעלה מ-70,000 יצירות אמנות מרהיבות של רנואר, ברוייגל ואל קרגו, לצד אגף עוצר נשימה עם אוסף של אמנות רומנית ואמנות מהעולם. ביקור חובה! 

מיצג 3D מרהיב על גבי הקיר החיצוני של מוזיאון האמנות הלאומי

אמנות יהודית. מוזיאון היהודים בבוקרשט, שוכן למעשה בתוך בית כנסת "אחדות הקודש". במוזיאון תוכלו להתפעל מתערוכות המציגות אוסף גדול של ספרים כתובים ומאוירים, צילומים נדירים ופריטים המספרים את סיפורים של יהודי רומניה. מומלץ!

משחקי הכס(ף). ארמון הפרלמנט, "הארמון של העם", זהו כינויו של בית הפרלמנט עוצר הנשימה בבוקרשט. עלות בנייתו נאמדה ב-3 מיליארד אירו (!!!) ונמשכה כ-13 שנה, בניצוחו ותחת חזונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו, הרודן הקומוניסטי של אותה התקופה, עם מעל ל-20,000 איש נטלו חלק בבנייתה של יצירת הפאר הארכיטקטונית.

ארמון הפרלמנט בבוקרשט

 לחצו כאן לסופשבוע ארוך ומפנק בבוקרשט >>