מבצר סיגישווארה (Sighisoara) – סיפור מימי הביניים  אשר משתבח עם הזמן

המבצר נבנה במאה ה-12 לספירה וממוקם בליבה של טרנסילבניה המפורסמת. הסמטאות הצרות, הבניינים מלאי הקסם, המגדלים היחודיים והכנסיות העתיקות מספרים את הסיפור באופן הטוב ביותר והם רק כמה מהסיבות הרבות שבגללן Sighisoara הוא יעד חובה שלא תוכלו לשכוח.

 [symple_googlemap title="Sighisoara, Romania" location="sighisoara, Romania" zoom="11" height=250]

ההיסטוריה של Sighisoara,  בקצרה.

 בשנת 1280 נבנו כל הרובעים במקום ובמאה ה-14 באו מספר בעלי מלאכה, ובמאמץ משותף בנו חומת הגנה, 4 מטרים גובהה ו930 מטרים אורכה, במטרה לשמור על הטירה ותושבי המקום. 200 שנה לאחר מכן, הבנייה החדשה יותר של אותה חומה מגיעה עד לכדי גובה מרשים של כ-15 מטרים.

בעבר מספר המגדלים של Sighisoara  היה 14 אך כיום אנו יכולים להבחין בתשעה מגדלים בלבד. מתוך מגדלים אלו ניתן לומר כי ישנו מגדל אחד, עיקרי ומיוחד, המהווה את גאוותה העיקרית של העיר , הלא הוא מגדל השעון. המגדל שגובהו כ-64 מטרים ורוחבו 2 מטרים, נועד להגן על התחמושת וכלי המלחמה של העיר וכן על כסף רב שהוחבא במקום.

מבצר Sighiosara  – אטרקציה לתיירים

כיאה לאחד מהיעדים היפים ביותר באירופה ובעולם כולו,  Sighisoara  מוכר על ידי ארגון UNESCO  העולמי כיעד מוגן כבר משנת 1999. אם אתם מעוניינים באמת לחקור את המקום, להספיק לראות כמה שיותר ולבקר בכל המונומנטים,  בסמטאות ופינות החמד הקסומות, כדאי שתקדישו לכך לפחות מספר שעות או אפילו יום שלם.

דבר נוסף שבזכותו Sighisoara מפורסמת – הוא הפסטיבלים הרבים והמיוחדים המתקיימים במקום במהלך תקופות שונות בשנה. בהחלט מומלץ לברר, טרם הגיעכם, האם אחד מאותם פסטיבלים מתקיים בזמן ביקורכם שם. גם אם לא התקיים אף אחד מהפסטיבלים בזמן ביקורכם, אין סיבה להתאכזב. טירתו של ולאד דרקולה נמצאת כאן עבורכם במשך כל ימי השנה ומהווה כמובן יעד תיירותי בולט, מרשים ומפורסם בעולם כולו.

הארכיטקטורה הייחודית של הכנסיות המקומיות ידועה ברחבי רומניה כולה. אם הגעתם ל Sighisoara מומלץ מאוד לבקר בכנסיית המנזר, בכנסייה האורתודוכסית היפהפייה ובקתדרלה האורתודוקסית וכן במנזר דימיטרי הקדוש.

אל תשכחו לבקר בכיכר המרכזית, שבימי הביניים התקיים בה מסחר רב וענף וכן היוותה זירה למשפטי צדק פומביים רבים. תוכלו כמו כן לצפות בפלא ההיסטורי – "טור הקלון" שבו הורכב מוט ברזל ואבן שמשקלה 6 ק"ג על גבי צוואריהם של הפושעים כעונש פומבי שללא ספק לימד אותם לקח בדרך הקשה.

המבצר היפה ביותר באירופה, המוקף סמטאות מסתוריות ומיוחדות ממתין לכם ומזמין אתכם לצעוד לאורך הזמן החולף וההיסטוריה של האבות הקדמונים של רומניה המופלאה.