כיכר המהפכה בוקרשט, או "פיאצה רבולוציה" ברומנית, ממוקמת בשדרת ויקטוריה והייתה לחלק חשוב מחיי העיר מאז ומתמיד. אך המאורע שהציג את הכיכר לעיני העולם היו ההפגנות ההמוניות נגד צ'אוצ'סקו. ממרפסת מפקדת המפלגה הקומוניסטית בכיכר, הביט הרודן בהפגנות הענק נגדו ב-21 בדצמבר 1989. שעות ספורות לאחר מכן הוא נתפס על ידי מתנגדי המשטר, נעצר ולאחר מכן הוצא להורג עם אשתו.

The Monument Of Reborn

"פלאטול ראגל", הוא ארמון המלך, אשר שכן בכיכר והיום מתפקד כמוזיאון הלאומי לאמנות בן 3 חלקים, לצד מלון פאלאס אתנה הוותיק והיוקרתי, המוכר היום כמלון הילטון וה"אתנאום", הוא בית הפילהרמונית ע"ש אנסקו המלחין הרומני האהוב, הנן נקודות חובה עת ביקורכם בבוקרשט בכלל ובכיכר בפרט.

צפו: כיכר המהפכה בוקרשט:

כיכר המהפכה בוקרשט, מפה:

[symple_googlemap title="Bucharest, Romania" location="Revolution square bucharest" zoom="12" height=350]

בואכם אל כיכר המהפכה בוקרשט התחילו את הטיול בבניין הפילהרמונית המרשים. הבניין הניאו-קלאסי, מתהדר בחזיתו בגן יפהפה ועמודים עם דמויותיהם של האישים החשובים בהיסטוריה של רומניה, כאשר בפנים תיחשפו אל ההיסטוריה המרתקת והמקיפה של העם הרומני.

התחנה הבאה: ארמון המלך. מבנה בן שלושה חלקים, אשר עברו הסבה ראויה למוזיאונים לאמנות (רומנית, אירופאית ומהעולם). את החזית הבניינים מעטר גן פסלים יפהפה ומזמין לטיול קצרצר. מהארמון שימו פעמיכם אל ה"סאלה פאלטולואי" (אולם הקונצרטים הכי גדול במדינה). מסביב לבניין עומדים על המשמר 24/7 שומרים מסורים, אותם תוכלו לראות אם תחליטו לצאת לסיבוב "קטן" מסביב לבניין.

אם טיילתם, ראיתם והסתובבתם עד כדי רעב או אפיסת כוחות, כיכר המהפכה בוקרשט היא המקפצה המושלמת לתחנה הבאה שלכם – פארק צ'ישמיג'יוזהו המקום האידאלי לעצור בו להתרעננות קלה על שפת האגם או אולי לשבת באחת המסעדות הסובבות את האגם על קפה או לארוחת צהרים קלה ולהשקיף על העוברים ושטים בסירות הקטנות.

Photo by Joe Mabel