מה שהופך את רומניה ליעד שמושך מיליוני תיירים מדי שנה הוא המנעד הרחב בין המרחב העירוני והכפרי, המודרני לצד כפרים שנראה כאילו קפאו בזמן. נכון, בבוקרשט הבירה לא תראו הרים ומרחבים ירוקים, אבל ברגע שתיכנסו לרכב ותצאו לכיוון טרנסילבניה – אחד האזורים התיירותיים הגדולים והמשמעותיים במדינה – תקבלו את הטבע, הנופים וההיסטוריה העשירה בשפע. בין ההרים, הנחלים והגבעות אתם חייבים לעצור ולראות את הכפרים האותנטיים של רומניה! *בחירת המומחים*

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

ויסקרי (Viscri)

הכפר הציורי והפסטורלי הוא נקודת התחלה מצוינת לביקור בטרנסילבניה- כשמגיעים לויסקרי הבתים הציוריים הנמוכים השמורים בצורה יוצאת דופן והכנסייה המבוצרת המפורסמת, שהוכרזה ע”י אונסק”ו (UNESCO) כאתר מורשת עולמי. הכנסייה בוצרה לאחר שנבנתה, כדי להגן עליה מבוזזים.

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

ביארטן (Biarten)

הוא נראה כמו ציור ישן, עם תושבים מחויכים ומזמינים והוא בדיוק כזה. במרכז הכפר ניצבת איתנה הכנסייה המבוצרת העתיקה, שגם היא כמו הכנסייה בויסקרי הוכרזה ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. הביקור שווה ולו רק כדי לראות את המנעול המטורף על הדלת הראשית של הכנסייה. בכפר עצמו תוכלו ליהנות מחוויה אותנטית של החיים בכפר.

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

סיגישוארה (Sighisoara)

עם סמטאות ורחובות משובצים בבתים צבעוניים, העיירה הקסומה נראית כאילו ימי הביניים עדיין כאן (לצד המודרני, כמובן) עם מגדל שעון מפואר במרכזה, שפשוט חייבים לבקר בו! פרט מעניין נוסף על סיגישוארה, הוא שכאן נולד וגדל ולד צפש – הידוע יותר כ”ולאד המשפד”- שהפך להשראה לדמות שכולנו מכירים היום – הרוזן דרקולה. נערכים סיורים בבית ילדותו. לאמיצים בלבד.

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

ספנצה (Spanata)

אי-שם במחוז מרמורש (Marmures) נמצאת עיירה קטנה עם שם ייחודי שהולך לפניה בזכות ‘בית הקברות העליז’ (Cimitirul Vesel). כן-כן, קראתם נכון. האטרקציה הייחודית של העיירה הקטנה נולדה ממש במקרה בשנת 1935, כאשר נגר התבקש לעשות מצבה והוא החליט ללכת בכיוון פחות שגרתי ועשה מצבה צבעונית ואפילו מצחיקה. תושבי העיירה אהבו את הקטע ומאז מספר המצבות גדל ליותר מ-800 והפך את בית הקברות הקטן לשמח ביותר בעולם.

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

רושיה מונטנה (Rosia Montana)

לא עוד כפר ציורי, כלומר הוא כן, אבל יש בו משהו שמבדיל אותו מהשאר – זהב. והרבה ממנו. כאן נמצא מכרה הזהב הגדול ביותר ברומניה, עם יותר מ-300 טונות של זהב!!! המכרה משתרע על פני מאות מנהרות, ואם תבואו לבקר בקיץ תוכלו ליהנות מהפסטיבל המקומי לשימור המכרה וליהנות מהאוכל והשתייה המקומית, אבל בעיקר תוכלו לצפות במכרה המוזהב מקרוב. ישר לסטורי!

הכפרים האותנטיים של רומניה | Romania 360

 

 


 

דברו עם המומחים שלנו –
יש הרבה מה לראות!
***
077-7350055