רומניה 360 – השכרת רכב ברומניה

החלטתם על חופשה מפנקת ברומניה? בין אם זה לסוף שבוע בבוקרשט ובין אם בשבוע של טיולים רכובים בין מלאי האטרקציות הבלתי נדלה של הקרפטים, רומניה על הכביש היא חיה אחרת – כבישים תלולים ורעועים, מחסור בתחנות דלק, נהגים לא זהירים, חברות השכרה לא אמינות ועוד. תנו גז והמשיכו לקרוא.

הזמינו רכב דרך האינטרנט

בצעו את ההשכרה מבעוד מועד, דרך האתר של חברת ההשכרה, על-מנת להימנע ממצב בו לא תמצאו את הרכב שרציתם בכלל, ואת הרכב שיכול לענות על צרכי הטיול שלכם בפרט.

בשדה התעופה אוטופני (Otopeni), תמצאו את החברות הבינלאומיות (Avis, Budget, Europe Car ועוד) לצד חברות מקומיות וקטנות יותר. אנחנו ממליצים לכם לבחור באחת מהחברות הגדולות והמוכרות, להן צי רכבים והיצע רחבים יותר וסניפים הפרוסים בנקודות שונות ברחבי המדינה, כמו ברשוב וטימישוארה, ומספקות מענה איכותי ומהיר יותר.

כשזה מגיע לרכבים עצמם, הדאצ'יה היא אמנם הרכב הזמין ביותר, אך לאו דווקא המומלץ ביותר עבורכם. תוספת תשלום תפתח בפניכם את האפשרות להזמין כמעט כל דגם. רוצים לשדרג מגיר ידני לאוטומטי – קחו בחשבון שזה יתבטא בחשבון, עם תוספת לא מבוטלת במחיר.

איסוף הרכב בשדה התעופה יחסוך לכם את עלויות המונית מהשדה, או לחלופין, את חוסר הנוחות הכרוך בנשיאת המזוודות ויה תחבורה ציבורית.

כלל ברזל: לא משנה מאיזו חברה הזמנתם את הרכב – תשכירו רכב רק מחברות שיש להם נציגות בשדה התעופה ושימו לב לשעות הפעילות של החברות שמתאימות לשעות הטיסה שלכם.

על חוקים, תשתיות וחיות אחרות

לפי החוק ברומניה הרישיון הישראלי הסטנדרטי מאושר לשימוש בנהיגה, אם כי חברות ההשכרה מתנות לעיתים את ההשכרה בהצגת רישיון בינלאומי – גם בנושא זה, קחו מקדם בטיחות והנפיקו רישיון בינלאומי – תנאי ההשכרה של החברה, במקרה זה, עולים על חוקי המדינה.

ברגע שאתם עולים על הכביש, חשוב לזכור כי אנחנו לא לבד על הכביש – ואנחנו לא מדברים על הנהגים האחרים (גם לזה נגיע), אלא על בעלי החיים שחוצים את הדרכים הכפריות, ואף משמשים ככלי תחבורה בעצמם – כבשים, סוסים, פרות ואפילו דובים!

כשזה מגיע לכבישים הראשיים ולדרכים הצדדיות גם כן, אנחנו ממליצים על נסיעה זהירה מעיקולים חדים, תנאי ראות מגבילים, שיבושים בדרך ובורות מסוכנים. וזה עוד לפני שאמרנו מילה על הנהג הרומני שאינו שועה לחוקי התנועה בשל היעדר אכיפה (בעיקר באזור הקרפטים) – לא מאותתים, עוקפים בקו לבן רצוף, לא מצייתים לתמרורים ונוסעים במהירות גבוהה מהמותר. בקיצור, סעו בזהירות יתרה!

 

עם הידיים על ההגה

המומחים שלנו דוגלים בעבודה יסודית, עם ירידה לפרטים. נכון, זה יכול להיות מסורבל ולא נוח לעיתים, אך השכרה חכמה תחסוך לכם הרבה כסף ועשויה להיות הדבר הזה שייקבע את טיב ואופי החופשה.